Keďže sa dnes ľudia snažia ušetriť na vode, ktorej cena stále rastie, začínajú preferovať sprchu pred kúpeľom. Predtým bolo zvykom, že sa človek minimálne trikrát do týždňa naložil do vane, v ktorej si perfektne odpočinul. Lenže napúšťanie vane je drahá záležitosť, preto sa radšej ekonomicky a úsporne sprchujte, čo je navyše rýchlejší spôsob každodennej hygieny.
Možno ste sa o tom, že sa začínate viac sprchovať, spomenuli pred známymi a tí vám mohli povedať niekoľko informácií, nad ktorými rozum stál a ktoré sa týkali sprchovanie. Rad týchto informácií nemusela byť vôbec pravdivá, preto si vyvráťme tie, ktoré sú mýty.
Sprchovať sa musíme každý deň
Drvivá väčšina ľudí si myslí, že sa človek musí sprchovať každý deň. Lenže to nie je tak úplne pravda, dokonca každodenné sprchovanie nie je príliš prospešné pre zdravie, zhodujú sa odborníci. Nejeden dermatológ hovorí, že sprchu je ideálny podstupovať obdeň.
Po sprche je nutné utrieť sa celkom do sucha
Aj to je omyl, ktorý si ľudia nosia v hlavách a šíri ďalej. Ak sa po sprche utrite úplne do sucha, svojej pokožke skôr uškodíte, než prospejete. Stačí sa ledabolo utrieť, potom namazať krémom. Krém vodu v pokožke takzvane uzamkne, vaša pokožka tak bude ďaleko viac hydratovaná. Po sprche sa teda naozaj len jemne utrite, nedrhnite sa do sucha.
Horúca voda nemôže uškodiť
Nejeden človek domnieva, že horúca voda má blahodarné účinky na našu myseľ. To je možno pravda, horúca voda dokáže človeka odreagovať. Avšak aj v tomto prípade platí, že všetkého veľa škodí. Ak potrebujete svoje telo zbaviť stresu, ak potrebujete uľaviť svalom a svojej pokožke, radšej sa sprchujte vlažnou vodou ako horúcou vodou. Počas horúce sprchy trpí vaša pokožka, horúca voda pokožku zbavuje takzvaného ochranného filtra, koža je po horúcej sprche naraz viac citlivejší. V prípade, že podstupujete horúcu sprchu často a máte suchú pokožku, prísť môžu aj ekzémy.